CONDITIONING SKATES FOR U13 HOUSELEAGUE ANNOUNCED, News (LaSalle Minor Hockey Association)

News Article
News Article Image
U13 | Sep 08, 2021 | Webmaster | 1231 views
CONDITIONING SKATES FOR U13 HOUSELEAGUE ANNOUNCED
U13 Parents and Players -

Please look for your name by referring to the below skater groups and times for the first weekend of conditioning skates.

Note: The skate sessions for each day are at different times so please note your player's start times for BOTH days.

**These groups are for the conditioning skates ONLY and teams will be created after the conditioning skates are complete.**


These skates are all on Rink A.


These conditioning skates are for players that DID NOT purchase a travel pass.  All players that purchased a travel pass should be attending their respective Travel Conditioning Skates and should check the Travel team calendar for those dates and times.

Saturday 9/11

 
Chandler - Grey @1:30 PM - Rink A
CHANDLER CHARLES
SEARS DEXTER
CHOUINARD MARCUS
CHRONOPOULOS NICO
DAVIES COOPER
DEMARCO ANTHONY
DEMENKO RALPHS VITALI
DI FAZIO ADRIAN
DJELEBIAN COLTON
DOIDGE DYLAN
HIGGINS HAYDEN
 
Gravalese - Lime @1:30 PM- Rink A
GRAVALESE REID
BONDY JOHN
DOJCINOVSKI DREW
GAFFAN MAX
GARANT MITCHELL
GATT SERENA
GEORGE MARCUS
GIRARD LANDON
GIRARD SEBASTIEN
GIROUX CADEN
NACCARATO DAVID
 
Lukic - Gold @2:30 PM- Rink A
LUKIC TOMMY
GLOVER KYLE
GRIFFIN BENNETT
GULISANO MAXIM
GUTHRIE THOMAS
HIUSER DANIEL
HONG ADRIAN
HONG SYDNEY
JANSEN MYA
KENNEY BRAEDEN
KRAUSE JACK
LANGLOIS ZACKERY
 
Kovac - Black @2:30 PM- Rink A
KOVAC JACKSON
MEDAGLIA LUCAS
WILSON LIAM
KRISZTICS SOPHIE
MINGAY HENRIK
ORLANDO ESTELLE
OSMAN SAMI
PALAMIDES DESMOND
ROY GRAHAM
SAMSON ETHAN
WOMACK LACEY
 
O'Neill - Sky Blue @3:30 PM- Rink A
ONEILL FINLAY
ROBILLARD RHYS
RUTHERFORD HAYDEN
SANFORD CALLUM
SILLICK COOPER
SILVESTER MERCEDEZ
SPAGNUOLO ANTONIO
SPEZOWKA KEEGAN
STUART PARKER
TABASH DANIEL
THOMPSON KEVIN
 
Thibert - Red @3:30 PM- Rink A
THIBERT VIVIENNE
ROBINET KARA
FIELDS FRANCES
RENAUD RYAN
TOMALTY DERMOT
TRUDELL ETHAN
TRUDELL LIAM
TUMAK AUSTIN
TURNER BRADLEY
VUK MARSHAL
WALTERS COLE
WAMMES ISAAC


Sunday 9/12
 
Thibert - Red @9:00 AM- Rink A
THIBERT VIVIENNE
ROBINET KARA
FIELDS FRANCES
RENAUD RYAN
TOMALTY DERMOT
TRUDELL ETHAN
TRUDELL LIAM
TUMAK AUSTIN
TURNER BRADLEY
VUK MARSHAL
WALTERS COLE
WAMMES ISAAC
 
O'Neill - Sky Blue @9:00 AM- Rink A
ONEILL FINLAY
ROBILLARD RHYS
RUTHERFORD HAYDEN
SANFORD CALLUM
SILLICK COOPER
SILVESTER MERCEDEZ
SPAGNUOLO ANTONIO
SPEZOWKA KEEGAN
STUART PARKER
TABASH DANIEL
THOMPSON KEVIN
 
Gravalese - Lime @10:00 AM- Rink A
GRAVALESE REID
BONDY JOHN
DOJCINOVSKI DREW
GAFFAN MAX
GARANT MITCHELL
GATT SERENA
GEORGE MARCUS
GIRARD LANDON
GIRARD SEBASTIEN
GIROUX CADEN
NACCARATO DAVID
 
Chandler - Grey @10:00 AM- Rink A
CHANDLER CHARLES
SEARS DEXTER
CHOUINARD MARCUS
CHRONOPOULOS NICO
DAVIES COOPER
DEMARCO ANTHONY
DEMENKO RALPHS VITALI
DI FAZIO ADRIAN
DJELEBIAN COLTON
DOIDGE DYLAN
HIGGINS HAYDEN
 
Lukic - Gold @11:00 AM- Rink A
LUKIC TOMMY
GLOVER KYLE
GRIFFIN BENNETT
GULISANO MAXIM
GUTHRIE THOMAS
HIUSER DANIEL
HONG ADRIAN
HONG SYDNEY
JANSEN MYA
KENNEY BRAEDEN
KRAUSE JACK
LANGLOIS ZACKERY
 
Kovac - Black @11:00 AM- Rink A
KOVAC JACKSON
MEDAGLIA LUCAS
WILSON LIAM
KRISZTICS SOPHIE
MINGAY HENRIK
ORLANDO ESTELLE
OSMAN SAMI
PALAMIDES DESMOND
ROY GRAHAM
SAMSON ETHAN
WOMACK LACEY
Sponsors